למידה ייחודית לצד בגרות מלאה

בביה"ס נלמדות שתי תוכניות חינוכיות מקבילות ומשתלבות – האחת, מוכוונת להשגת תעודת בגרות והשנייה מבוססת חינוך ולדורף רוב מקצועות הלימוד העיוניים, הומניים ומדעיים, נלמדים בתקופות מרוכזות בנות שלושה שבועות כל אחת. צורת למידה זו מגבירה את העניין, החוויה וההבנה של המקצועות השונים. תכני תקופות הלימוד מגוונים מאוד, עוסקים בתמונה הרחבה של ההתפתחות האנושית - היסטוריה עולמית, פילוסופיה של המדע, תולדות האומנות, מכונאות, סוציולוגיה… ועוד ועוד ועוד בנוסף לומדים התלמידים את כל מקצועות הליבה וניגשים לבגרות מלאה הכוללת את כל מקצועות הליבה והרחבה (מקצוע מורחב בהיקף של 5 יח"ל) ומאפשרת קבלה לכל אוניברסיטה בארץ, בדיוק כמו בגרות בכל תיכון אחר.

קשר אישי ומשמעותי

מגוון החוויות והאתגרים השונים מייצרים כר ליצירת קשרים משמעותיים וקרובים בין חברי וחברות הכיתה ובינם לבין צוות המורים. בתיכון ולדורף אנו מקדישים תשומת לב רבה לשיחות אישיות ולמעגלי שיח והקשבה כיתתיים. בוגרי התיכונים מדווחים על קשרים משמעותיים שנוצרו בתקופת התיכון וממשיכים איתם שנים אחרי. צוות המורים גם הוא רואה בהקשבה ובשיח עם המתבגרים כבעל חשיבות ראשונה במעלה. הצוות מבוסס על מורים שרואים בחינוך שליחות, בעלי הכשרה בחינוך ולדורף, מסורים לחינוך ולפיתוח מתמיד של בית הספר. כל כיתה מלווה על ידי שני מחנכים. בשאיפה גבר ואישה. הקשר בין מורים לתלמידים בגיל ההתבגרות מבוסס מצד אחד על הכלה, פתיחות, הקשבה ושיחה בגובה העיניים, מצד שני על אתגור - והכוונה של התלמיד גם אל מה שנראה קשה, וליווי ההתמודדות. על ידי יצירת התלהבות לימודית ושאיפה מתמדת לעשייה חוקרת ויוצרת בעולם, אנו פוגשים ביחד עם התלמידים את השאלות הגדולות - של האנושות, ושל עצמנו.

חוויות אתגר מחוץ לכיתה

במהלך השנה התלמידים יוצאים לכמה שבועות של פעילות מחוץ לבית הספר. שבועות עבודה ושבועות של טיולים ומסעות מאתגרים ומשמעותיים. בנוסף מתקיימים סיורים ופעילויות חד ודו יומיות.מהלך השנה התלמידים יוצאים לפחות לשבועיים של פעילות מחוץ לבית הספר. שבוע אחד מוקדש לעבודה בתחומים שונים או מפגשים עם החברה הישראלית (למשל חקלאות, חפירות ארכיאולוגיות, עבודה עם בעלי צרכים מיוחדים, מיומנויות שדה וטבע, מפגשים עם קבוצות בחברה הישראלית). שבוע נוסף מוקדש לטיול נודד הכולל לינת שטח והתארגנות עצמאית של התלמידים. בנוסף מתקיימים סיורים ופעילויות חד ודו יומיות.

עשייה אומנותית

חלק מהמערכת השבועית מוקדש לשיעורים וסדנאות באמנויות ומלאכות שונות: ציור, פיסול, צילום, נגרות, מתכת, ועוד. השיעורים מיועדים לכל התלמידים ללא סיווג ותחרות, מתוך הבנה שהאמנויות הן חלק משמעותי בחיי כל אדם, מפתחות כישורים אינטלקטואליים, רגשיים ומעשיים ומביאות מרפא ליחסי האנוש בתקופתנו. בכיתות י’ ו-י”ב הכיתה מעלה מחזה באורך מלא המהווה רגע שיא כיתתי. בכיתות ט' ויא' מעלה הכיתה מופע מוזיקה כיתתי. המופע של יא' הוא מופע רוק שהתלמידים עצמם מפיקים!!